O konzultácii

Čo je psychologická konzultácia?

Psychologická konzultácia môže mať viacero podôb. Môže ísť o psychologické poradenstvo, poradenstvo či psychoterapiu. Psychologické poradenstvo sa zaoberá príčinami hlbších pocitov, ktoré spôsobujú duševné a emocionálne problémy. Odborná konzultácia pomáha ľuďom v rôznych situáciách s rôznymi problémami.

Psychoterapeut

Cíťte sa lepšie už zajtra

Konzultácia Vám môže pomôcť cítiť sa lepšie už po prvom sedení. Nie je určená len na liečenie vážnych psychických chorôb, slúži aj ako prevencia. Ak sa necítite dobre, nie je dôvod, prečo konzultáciu nevyskúšať. Eustacio Vám pomôže porozprávať sa
o Vašich problémoch s odborníkom z pohodlia domova, bez strachu. Porozumieť
sebe samému nie je jednoduché, no s pomocou toho správneho človeka
to nie je ani nemožné.


Čo môžem očakávať od prvej konzultácie?

Každý konzultant má svoj špecifický prístup vedenia konzultácie a ku každému klientovi pristupuje individuálne. Odporúčame Vám vyplniť osobné preferencie vo Vašom profile, prípadne napísať zvolenému konzultantovi poznámku. Tak bude mať konzultant možnosť ich zohľadniť ešte pred samotnou konzultáciou. Neoddeliteľnú súčasť úvodnej konzultácie tvorí opis Vašich pocitov, prípadne problémov, ktoré Vás trápia. Nemajte strach otvoriť sa, ste na správnom mieste. Nikto Vás súdiť nebude.

Je online konzultácia účinná?

Sme o tom presvedčení! Odborné štúdie dokazujú, že online konzultácia prináša rovnaké pozitívne výsledky, ako fyzická konzultácia. Navyše, množstvo ľuďom prináša dodatočné benefity. Pri online poradenstve odpadá nutnosť cestovať, čím šetríte svoj čas a náklady. Zároveň máte prístup k odborníkom z rôznych častí Slovenska. Navyše pri online poradenstve môžete komunikovať úplne anonymne. Nemusíte uviesť svoje meno a pri konzultácii nemusíte využiť kameru. Môžete komunikovať iba prostredníctvom mikrofónu alebo použiť chat.

psychoterapeut

Aký je rozdiel medzi psychológom,
psychoterapeutom vo výcviku a psychoterapeutom?

Psychológ

Psychológ

je vysokoškolsky vzdelaný odborník II. stupňa, ktorý má vzdelanie v odbore psychológia. Psychológia má rôzne zameranie a špecializácie.

Psychoterapeut vo výcviku

Psychoterapeut vo výcviku

je vysokoškolsky vzdelaný odborník, ktorý má vzdelanie v odbore psychológia a zároveň je v procese psychoterapeutického výcviku v určitej psychoterapeutickej metóde.

Psychoterapeut

Psychoterapeut

je vysokoškolsky vzdelaný odborník, ktorý má vzdelanie v odbore psychológia alebo všeobecné lekárstvo a zároveň má absolvovaný niekoľkoročný psychoterapeutický výcvik v určitej psychoterapeutickej metóde.

Ako si vybrať toho správneho konzultanta?

Nemusíte absolvovať konzultáciu iba u jedného konzultanta. Konzultanta môžete kedykoľvek vymeniť, prípadne sa vrátiť k pôvodnému. Podstatné je, aby Vám vyhovoval. Nemajte strach zo skúšania rôznych alternatív. Doležitý je pocit sympatie, pohody a porozumenia. Pri výbere toho správneho konzultanta Vám môže pomôcť jeho profil, či odporúčania klientov, ktorí konzultáciu už absolvovali.

Naši konzultanti

psychoterapeut, požiadajte o pomoc

Už sme pomohli…