O nás

Moderná doba a technológie

robia všetko preto, aby sme neboli sami. Nech sme však svetu akýmkoľvek klikom blízki, mnohých neopúšťa plazivý pocit, že sú napriek tomu osamelí.

Rok 2020 nás doslova uzamkol doma.

Väčšina ľudí sa dodnes bojí vyjsť so svojimi strachmi či osamelosťou na povrch. Bojujú sami so sebou a boja sa, že budú súdení.

Neexistuje dostatočný dôvod odkladať pomoc

Všimli ste si, ako fungujú deti? Komunikujú tu a teraz. Žiadne zajtra. Nechám to na neskôr. Teraz sa to nehodí. Asi nemá dobrú náladu. Riešia svoje potreby hneď, lebo od ich naplnenia závisí ich prežitie. Nehanbia sa, nečakajú. (Jana Hoosová)

Ako sa stalo, že my sme na to zabudli?

online psychológ na dosah

Staráme sa o svoje telo. Prečo nie aj o myseľ?

Naše telo je náš chrám. Aby bolo v kondícii, chodíme do fitness centra, wellness centra, sauny či na masáž. Keď telo niečo trápi alebo je poškodené, ideme k odborníkovi. V čom je iná myseľ?

Naša myseľ je s telom fundamentálne spojená. Hoci telo bez fungujúcej mysle existovať nedokáže, myseľ bez tela ešte áno. No napriek tomu nie sme zvyknutí jej dopriať tú istú starostlivosť, ako nášmu telu.

duševné zdravie, online psychológ

Je vyhľadanie pomoci prejavom slabosti? Práve naopak

V našej spoločnosti prevláda z návštevy odborníka dvojitá stigma. Nepopierame to. Sami sme svedkami príbehov, v ktorých ľudia prekonali vlastné bariéry, no kvôli svojmu okoliu nedokázali urobiť rozhodujúci krok. Báli sa, čo si o nich ich najbližší pomyslia. Avšak tí, ktorí ten krok do neznáma napokon urobili, čoskoro zistili, že z okolia sa negatívne reakcie nielenže nedostavili, práve naopak. Ich krok bol ocenený a dokonca inšpiroval ďalších k podobnému činu.

Online psycholog

My v Eustacio chceme toto zmeniť

A prečo Eustacio?

Tento názov je pre nás symbolický. Svätý Eustach je pomocníkom v ťažkých životných situáciách a radcom v medziľudských vzťahoch. Ľudia, ktorí sa vysporiadavajú s duševnými problémami, častokrát prežívajú komplikované chvíle.

Veríme, že ak človek potrebuje pomoc, neexistuje relevantný dôvod, prečo by mu nemala byť poskytnutá.

Preto ju ponúkame už o 24 hodín.

Veríme, že nie je nič dôležitejšie, ako zdravá myseľ. Človek musí byť v prvom rade vyrovnaný sám so sebou, aby dokázal udržiavať zdravé vzťahy s okolím. Keď dochádza kyslík, najprv nasadíme masku sebe, až potom pomôžeme ostatným.

21. storočie búra jeden predsudok za druhým. Je len otázkou času, kedy spoločnosť plne pochopí aj prínosy starostlivosti o duševné zdravie. My sme sa tento proces rozhodli urýchliť.

Kdekoľvek ste. Čokoľvek vás trápi.
Ste tu správne.


Eustacio nie je len tím stojaci za myšlienkou, či jej realizáciou

Bez odborníkov z rôznych oblastí praxe, ktorí nám pomohli v našich začiatkoch
a bez našich konzultantov by sme ostali len myšlienkou.

Naši konzultanti